Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2015

Χαμένη ευκαιρία για Άουγκσμπουργκ!

Η Άουγκσμπουργκ είχε την ευκαιρία να περάσει στην 3η θέση της κατάταξης, αλλά η Αϊντραχτ της έβαλε φρένο με το 2-2, επιστρέφοντας στο ματς από το σε βάρος της 2-0.

Χαμένη ευκαιρία για Άουγκσμπουργκ
Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Μάρκους Βάινζιρλ να βρεθεί μόνη στην 3η θέση της βαθμολογίας, μετά το ισόπαλο 2-2 με την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και με τα γκολ των Κλάβαν στο 7’ και Μπομπαντίγια στο 37’, αλλά η Αϊντραχτ αφού κατάφερε να μειώσει σε 2-1, με τον Αϊγκνερ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, κατόρθωσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και στο 70ο λεπτό να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το γκολ που σημείωσε ο Μάιερ.

Με αυτή την ισοπαλία, που ήταν η πρώτη εντός έδρας στο πρωτάθλημα, η Άουγκσμπουργκ έφτασε τους 34 πόντους και ισοβαθμεί με την Σάλκε στην 3η θέση της κατάταξης.