Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2015

Buzzer Blind!!

Δεν έφυγε με άδεια χέρια από το «Μπόλεϊν Γκράουντ» η Γιουνάιτεντ. Παρότι δεινοπάθησαν και είδαν την Γουέστ Χαμ να προηγείται, οι κόκκινοι διάβολοι πήραν τον βαθμό με γκολ του Μπλιντ στην εκπνοή, 1-1.

Buzzer Blind!

Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Σαμ Αλαρντάις ήλεγξε τον χώρο του κέντρου κι έτσι έβαλε τις βάσεις για το γκολ. Ο Ντε Χέα ήταν σε ετοιμότητα όσες φορές χρειάστηκε, κρατώντας όρθια την ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ, που δεν μπορούσε να φανεί απειλητική. Αυτό που δεν κατάφερε στα πρώτα 45λεπτά, έγινε πραγματικότητα για τη Γουέστ Χαμ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 49ο λεπτό ο Κουγιατέ, εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και αφού έκανε ωραίο κοντρόλ νίκησε τον Ισπανό τερματοφύλακα.

Η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να ξεπεράσει εύκολα το σοκ και χρειάστηκε να περάσουν αρκετά λεπτά μέχρι να αγγίξει το 1-1, όμως ο Φαλκάο πέταξε μεγάλη ευκαιρία στα σκουπίδια στο 77΄. Στο φινάλε οι «κόκκινοι διάβολοι» βγήκαν μπροστά και τα έπαιξαν όλα για όλα και τελικά δικαιώθηκαν. Ο Μπλιντ με σουτ στην κίνηση στις καθυστερήσεις (90+2’) έκανε το 1-1 σώζοντας την ομάδα του.