Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

Την Ζα-πάτησε!!

Την απουσία του Ιγκουαΐν κάλυψε και με το παραπάνω ο Ντουβάν Ζαπάτα κόντρα στην Σασουόλο. Ο Κολομβιανός καθάρισε με γκολ και ασίστ για τη Νάπολι (2-0 στον Σαν Πάολο») και την ξαναέβαλε στον ίσιο δρόμο

Την Ζα-πάτησε
Επιστροφή στις νίκες για τη Νάπολι στο πρωτάθλημα, δείχνοντας πως την «ξύπνησε» για τα καλά η τεσσάρα της προηγούμενης Πέμπτης κόντρα στην Τράμπζονσπορ. Οι «παρτενοπέι» παρά την σθεναρή αντίσταση της Σασουόλο πήραν τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας 2-0, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Serie A.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για ην ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ ήταν ο Ντουβάν Ζαπάτα, ο οποίος κάλυψε επάξια το κενό της απουσίας του Γκονζάλο Ιγκουαΐν, που ήταν τιμωρημένος. Ο Κολομβιανός άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό, λύνοντας τα πόδια των συμπαικτών του. Στη συνέχεια έγινε η… αφορμή για να «τελειώσει» το ματς ο Χάμσικ, με εξαιρετικό πλασέ στο 70’.

Ένα λεπτό μετά το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, αποβλήθηκε ο Μέρτενς με αυστηρή απευθείας κόκκινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα. Μέχρι το φινάλε η Σασουόλο πάλεψε για το γκολ της τιμής όμως δεν τα κατάφερε. *Πηγή: sport-fm.gr*