Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

Μοιράζει «χαστούκια» η Σεβίλλη!!

Φέρτε κι άλλη Βιγιαρεάλ στην Σεβίλλη. Οι Ανδαλουσιανοί μετά την επικράτηση στον πρώτο γύρο και τις νίκες-πρόκριση στο Europa έκαναν ξανά πλάκα στο «κίτρινο υποβρύχιο», αυτή τη φορά 2-0 στο «Μαδριγάλ».

Μοιράζει «χαστούκια» η Σεβίλλη!
Η… πελάτισσα της Σεβίλλης λέγεται Βιγιαρεάλ. Μετά την ήττα στον πρώτο γύρο και τον αποκλεισμό στο Europa το «κίτρινο υποβρύχιο» παραδόθηκε ξανά στις ορέξεις των Ανδαλουσιανών που πέρασαν αέρα, 2-0, από το «Μαδριγάλ».

Το σκορ για την ομάδα του Ουνάι Έμερι άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Κόκε, με όμορφο σουτ. Οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να «ανοιχτούν» και η Σεβίλλη δεν χαρίστηκε. Στο 65ο λεπτό, ο Βιτόλο με ωραίο σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-0 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Έτσι, η Σεβίλλη ουσιαστικά καθάρισε την 5η θέση, αφού πλέον απέχει έξι βαθμούς από την Βιγιαρεάλ, που ωστόσο βρίσκεται σε απόσταση ασφαλείας από την Μάλαγα