Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

H γκολάρα του Ραφαέλοφ που έδωσε την κούπα στην Κλαμπ Μπριζ!! (video)

Με δραματικό τρόπο η Κλαμπ Μπριζ επικράτησε 2-1 της Άντερλεχτ στο κλασικό βελγικό ντέρμπι στον τελικό του κυπέλλου και κατέκτησε το τρόπαιο.
Με το ματς να οδεύει προς το 3ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων  ο Λιόρ Ραφαέλοφ σημείωσε το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με ένα τρομερό βολέ πάνω στην κίνηση το οποίο δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης  στον γκολκίπερ της  Σίλβιο Πρότο και χάρισε τη νίκη και το τρόπαιο  στην ομάδα του για 11η φορά στην  ιστορία της διοργάνωσης.
Η ομάδα του Μισέλ Πρεντόμ ήταν ανώτερη και δίκαια διαμαρτύρεται τόσο για ένα πέναλτι που δεν της δόθηκε όσο και ένα γκολ που δεν μέτρησε ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι είχε προηγηθεί  στο 12’ με το   Ντε Σουτέρ πριν οι πρωταθλητές φανεί ότι στέλνουν το ματς στην παράταση με το γκολ του Μίτροβιτς  στην παράταση πριν η γκολάρα του Ραφαέλοφ  …αποδώσει δικαιοσύνη.

*Πηγή: onsports.gr*