Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

Αργεντινή: Κίτρινη επειδή χτυπήθηκε ο γκολκίπερ της Μπόκα!! (videos)

Απίστευτο σκηνικό εκτυλίχθηκε στο ισόπαλο εκτός έδρας ματς, 1-1, της Μπόκα Τζούνιορς με τη Σαν Μαρτίν με πρωταγωνιστή τον Αγκουστίν Οριόν.
Ο 33χρονος τερματοφύλακας αντίκρισε κίτρινη κάρτα στο 23ο λεπτό επειδή ο διαιτητής θεώρησε πως καθυστέρησε την επανέναρξη του αγώνα, όταν προσπάθησε να συνέλθει από χτύπημα από αντικείμενο που του πέταξε οπαδός των γηπεδούχων. Στο 78’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη προκαλώντας και τραυματισμό στον Κάρλος Μπουένο, ενώ στο μεσοδιάστημα η Σαν Μαρτίν ισοφάρισε σε 1-1. Από την πλευρά του, ο Τεό Γκουτιέρες έχασε πέναλτι, αλλά έδειξε αντανακλαστικά πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ στο 1-0 της Ρίβερ Πλέιτ με τη Γοδόι Κρουζ.

Επίσης, ο πρώην μέσος του Αστέρα Τρίπολης, Αντριάν Μπαστία, αντίκρισε δεύτερη κίτρινη στο 27ο λεπτό, αλλά η Ατλέτικο Ραφαέλα άντεξε και πήρε εντός έδρας 1-1 από τη Ροζάριο Σεντράλ, που στραβοπάτησε για πρώτη φορά μέσα στην τρέχουσα σεζόν. Σε ισόπαλο 1-1 αρκέστηκε επίσης η Ρασίνγκ Κλουμπ στην έδρα της Ντεφένσα Χουστίσια, ενώ η Μπάνφιλντ άρπαξε 2-1 στην έδρα της Εστουντιάντες με δύο γκολ μετά το 89ο λεπτό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα…
2
-Οι πρώτοι δύο προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2016.
-Οι ομάδες από την τρίτη μέχρι την έκτη θέση θα πάρουν μέρος σε τουρνουά για θέση στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2016.
-Οι ομάδες από την έβδομη μέχρι τη δέκατη όγδοη θέση θα πάρουν μέρος σε τουρνουά για θέση στο Κόπα Σουνταμερικάνα του 2016.