Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

Έρχεται (και) η Μαρσέιγ!!

Φωτιά… έβαλε στο πρωτάθλημα η Μαρσέιγ! Οι Μασσαλοί έκαναν «περίπατο» στην έδρα της Λανς, περνώντας με 4-0 και πλέον βρίσκονται στο -2 από την κορυφή και την Παρί Σεν Ζερμέν!

Έρχεται (και) η Μαρσέιγ!
Το... θρίλερ συνεχίζεται στη Ligue 1, λόγω Μαρσέιγ!

Η Λανς αντιστάθηκε μόνο για ένα ημίχρονο στους Μασσαλούς, οι οποίοι στο δεύτερο μέρος πετούσαν… φωτιές, με αποτέλεσμα να τη συντρίψουν (4-0) και να μειώσουν στο -2 την απόστασή τους από την κορυφή και την Παρί Σεν Ζερμέν.

Μετά το στείρο (0-0) πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Μπιέλσα έκαναν ό,τι ήθελαν στο δεύτερο. Ο Μπατσουαγί ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μόλις στο 46’, με το Ρομαό να σκοράρει στο 67’ και τον Αγιού να κάνει το 3-0, πέντε λεπτά αργότερα (72’). Όμως, οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί, με τον Μπατσουαγί να διαμορφώνει το τελικό 4-0, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.