Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Νίκη με Σαββίδη για την Κ20!!

Με τον Κυριάκο Σαββίδη να αγωνίζεται για 65 λεπτά, η Κ20 του ΠΑΟΚ ξεπέρασε με ευκολία το εμπόδιο της Ξάνθης, επικρατώντας αυτής με 3-0.

Στο 15’ οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς άνοιξαν το σκορ με τον Συράκο και πέντε λεπτά αργότερα οι Ακρίτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να φέρουν το ματς στα ίσια, αστοχώντας σε χτύπημα πέναλτι. Ακριβώς με το φινάλε του α’ μέρους, ο Δεληγιαννίδης μετά από γύρισμα του Τσιαμπάζη έκανε το 2-0, με το 3-0 να διαμορφώνεται στο 51’ με δυνατό σουτ του Παναγιωτίδη. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου έχασαν και αυτοί από την πλευρά τους πέναλτι με τον Κυριάκο Σαββίδη να αποτυγχάνει να νικήσει από την «άσπρη βούλα» τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τσελεπίδης, Χατζηδίμπας, Τσιαμπάζης, Τοπαλίδης (75' Βασαϊτης), Πατράλης, Παναγιωτίδης, Κάκκο (60'  Τσολακίδης), Δεληγιαννίδης, Σαββίδης (65' Κτιστόπουλος), Συράκος.
*Πηγή: metrosport.gr*