Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Ένα εφιαλτικό ημίχρονο για την Λίβερπουλ...!!

Τα τρία γκολ που δέχθηκε η Λίβερπουλ από την Άρσεναλ (3-0) στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο «Emirates» σταμάτησαν ισάριθμα θετικά σερί για τον σύλλογο του Μέρσεϊσαϊντ.
Χρονολογικά, οι «κόκκινοι» είχαν να βρεθούν πίσω με τρία ή και περισσότερα τέρματα στα πρώτα 45’ μιας αναμέτρησης από το 1994 σε ματς κόντρα στην Σαουθάμπτον, ενώ τελευταία φορά που είχε παραβιαστεί τρις η εστία τους στο πρώτο μισό ήταν το 1999 στην εντός έδρας ήττα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σκορ 3-2.
Σε εκείνο το ματς τα δύο πρώτα γκολ των «κόκκινων διαβόλων» ήταν αυτογκόλ του Τζέιμι Κάραγκερ.
Τέλος, όσον αφορά την φετινή σεζόν, το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς είχε να δει την εστία του να μην παραβιάζεται για 685 λεπτά στις εκτός έδρας αναμετρήσεις, ενώ το μεσημέρι του Σαββάτου (4/4) δέχθηκε τρία τέρματα σε οκτώ λεπτά.
*Πηγή: England365.gr*