Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Η Καρσίγιακα «λύγισε» τη Τόφας του Ζούρου!!

Η Πινάρ Καρσίγιακα έβαλε τα θεμέλια της νίκης της από την αρχή και έτσι ξεπέρασε το εμπόδιο της Τόφας του Ηλία Ζούρου με 93-80 για την 25η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.
Οι παίκτες της Πινάρ Καρσίγιακα ξεκίνησαν ορεξάτοι την αναμέτρηση και έτσι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά με 48-35. Η ομάδα του Ηλία Ζούρου ανέβασε την απόδοσή της στο τελευταίο δεκάλεπτο, οπότε και είχε επιμέρους σκορ 23-31, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό και έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν στην 16η νίκη τους στο πρωτάθλημα με 93-80.
Ο Ρόμπερτ Λι Ντίξον με 23 πόντους και οι Χουάν Παλάσιος και Τζο Ντίμπλερ με 17 πόντους ήταν εκείνοι που ξεχώρισαν από την Καρσίγιακα. Ο Τζαμόντ Γκόρντον ήταν ο πρώτος σκόρερ της Τόφας με 15 πόντους και τον ακολούθησε ο Μπράιαν Κβάλε με 12 πόντους.