Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Μπορεί και στο... Ολίμπικο!! (video)

Ο Πιάνιτς με ένα γκολ στο 25ο λεπτό έδωσε στη Ρόμα τη νίκη 1-0 επί της Νάπολι, την πρώτη της στο «Ολίμπικο» από τον Νοέμβριο. Έτσι διαφύλαξε τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα.

Μπορεί και στο... Ολίμπικο! (video)
Μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Τσεζένα για την προηγούμενη αγωνιστική, σήμερα τα πήγε ακόμη καλύτερα, σε ένα παιχνίδι με έναν σαφώς δυσκολότερο αντίπαλο και στην έδρα της!

Οι «Ρωμαίοι» επικράτησαν 1-0 της Νάπολι στο πρώτο χρονικά ματς της 29ης αγωνιστικής με ένα τέρμα του Πιάνιτς στο 25ο λεπτό του ματς, σπάζοντας έτσι ένα πολύ κακό σερί που είχε στα ματς της στο «Ολίμπικο».

Βλέπετε, η Ρόμα είχε να πάρει νίκη στο «σπίτι» της από τον περασμένο Νοέμβριο και σήμερα απέναντι στην Νάπολι ήξερε ότι εάν πάλι δεν τα καταφέρει τότε θα κινδυνεύει να χάσει και τη δεύτερη θέση.

Όλα αυτά όμως αποτράπηκαν με το γκολ του Πιάνιτς μετά από πάσα του Φλορέντσι το οποίο ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη.

Η Νάπολι διαμαρτύρεται για μια φάση στην οποία εμπλέκεται ο Μανωλάς. Ο διεθνής Έλληνας αμυντικός στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα, αυτή χτύπησε μετά από κόντρα στο χέρι του αλλά οι φιλοξενούμενοι θεωρούν ότι έβαλε το χέρι του με πρόθεση.