Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2015

«Κάλπασε» στην Ελευσίνα!! (video)

Σαν σίφουνας πέρασε η Λάρισα από την έδρα του Πανελευσινιακού (4-1) και ισοβαθμεί με την ΑΕΚ στην πρώτη θέση του 7ου ομίλου του Κυπέλλου. Αστόχησαν σε πέναλτι οι «βυσσινί».

«Κάλπασε» στην Ελευσίνα (video)
Μια… χαψιά έκανε τον Πανελευσινιακό η Λάρισα στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του έβδομου ομίλου του Κυπέλλου, καθώς έφυγε με το υπέρ της 4-1 από την έδρα του και με τους τρεις βαθμούς που έχει συνεχίζει… αγκαζέ με την ΑΕΚ, που χθες επικράτησε 1-0 της Skoda Ξάνθης.

Πανελευσινιακός-Λάρισα 1-4
(48', Κακαράς-22' Κρητικός, 46', 78' Καπός, 60' Σουλιώτης)

Επόμενη αγωνιστική

Λάρισα-Skoda Ξάνθη
ΑΕΚ-Πανελευσινιακός

Δύο γκολ σημείωσε ο Καπός (46’, 78’), από ένα Κρητικός (22’) ο οποίος άνοιξε το σκορ με «φωτοβολίδα» από τα 20 περίπου μέτρα και Σουλιώτης (60’), ενώ ο Κακαράς μείωσε στο 48’ σε 2-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, αλλά όχι για πολύ. Το 4-1 θα μπορούσε να είχε γίνει ακόμη νωρίτερα και όχι στο 78ο λεπτό, διότι δέκα λεπτά νωρίτερα ο Στεργιώτης απέκρουσε πέναλτι του Μπόγοβιτς. Το κέρδισε ο Ροβίθης, με τον Ταμπάκη να βρίσκει την μπάλα και με τα δύο χέρια (αρχικά με το δεξί και στη συνέχεια με το αριστερό).