Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Κατάρρευση και ήττα με κάρφωμα στο τέλος για Γαλατά!! (video)

Μένοντας χωρίς πόντο στα τελευταία έξι λεπτά, η Γαλατάσαραϊ έχασε με 73-71 από την Ουσάκ Σπορτίφ για την πέμπτη αγωνιστική της τουρκικής λίγκας. Δείτε το απίστευτο φινάλε.

Κατάρρευση και ήττα με κάρφωμα στο τέλος για Γαλατά (video)
Μεγάλη γκέλα για τη Γαλατάσαραϊ, καθώς έμεινε «άσφαιρη» στα έξι τελευταία λεπτά του αγώνα και έχασε με 73-71 από την Ουσάκ Σπορτίφ για την πέμπτη αγωνιστική της τουρκικής λίγκας.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν έκανε παράβαση πέντε δευτερολέπτων λίγο πριν το τέλος και έδωσε την κατοχή στους γηπεδούχους, που με κάρφωμα στην εκπνοή πήραν το ματς.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την εκ των αντιπάλων της ΑΕΚ στο Eurocup, που πήρε 17 πόντους από τον Βλάντιμιρ Μίτσοβ, 14 από τον Μπλέικ Σιλμπ και 15 από τον Έρικ ΜακΚόλουμ, ενώ 10 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 τάπες είχε ο Στεφάν Λάσμε.