Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

Aνάσα, με απίστευτη ανατροπή!!

Aνάσα, με απίστευτη ανατροπή

Από την κόλαση στο παράδεισο μέσα σε λίγα λεπτά βρέθηκε η Λόκερεν στο ματς με την Κορτράικ των Παπάζογλου-Σηφάκη, μετατρέποντας το εις βάρος της 1-0 σε 3-1 στο άψε-σβήσε.

Απίστευτη ανατροπή σημείωσε η Λόκερεν στην αναμέτρηση με την Κορτράικ, καθώς ήταν πίσω στο σκορ για σαράντα λεπτά περίπου και μέχρι το 82’, αλλά στο τέλος επικράτησε 3-1 (στο «σπίτι» της), στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Jupiler League και βρίσκεται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας, με παιχνίδι λιγότερο.

Ο Χάενε άνοιξε το σκορ λίγο πριν ανάπαυλα για τους φιλοξενούμενους, που έπαθαν μπλακ-άουτ προς το τέλος του ματς και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν. Ο Ενό ισοφάρισε στο 82ο λεπτό και ο Γιάγια έβαλε μπροστά τη Λόκερεν τέσσερα λεπτά αργότερα, με τον Πατόσι να «κλειδώνει» τη νίκη της στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Βασικός ήταν ο Θανάσης Παπάζογλου, που έγινε αλλαγή στο 70’, ενώ ο Σηφάκης παρακολούθησε το ματς από τον πάγκο.