Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

Πρόκριση για την Μπέτις!!

Πρόκριση για την Μπέτις

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ισπανίας πέρασε η Μπέτις με παίρνοντας ισοπαλία 3-3 εκτός έδρας με την Σπόρτινγκ Χιχόν.

Η Μπέτις πανηγύρισε την πρόκριση στους 16 του Κυπέλλου Ισπανίας έναντι της Χιχόν στο συγκλονιστικότερο παιχνίδι από όσα έγιναν τον βράδυ της Τρίτης.

Αγωνιζόμενη εκτός έδρας ήρθε ισόπαλη 3-3 και τσέκαρε το εισιτήριο μετά και τη νίκη του 2-0 που είχε από το πρώτο παιχνίδι. Ωστόσο τα πράγματα δεν άρχισαν καλά για την Μπέτις. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 14ο λεπτό αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε. Ένα γκολ που ουσιαστικά την έφερε με το ένα πόδι στην επόμενη φάση.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν άλλες δύο φορές αλλά οι παίκτες της Μπέτις ισοφάρισαν μέσα σε έξι λεπτά.

Την ίδια ώρα η Λα Κορούνια ήρθε ισόπαλη με την Γιαγκοστέρα αλλά πέρασε στην επόμενη φάση έχοντας το προβαδισμα από το πρώτο ματς με 2-1.

Στους 16 του θεσμού πέρασε η Εσπανιόλ που επικράτησε 2-1 της Λεβάντε αλλά και η Σεβίλλη που νίκησε εύκολη 2-0 την Λογρονιές.

Τα αποτελέσματα στους σημερινούς αγώνες Κυπέλλου: (Σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αναμετρήσεων).

ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ – Γιαγκοστέρα 1-1 (2-1)