Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

«Καθάρισε» η Ουλμ!!

Την πρόκρισή της στους «32» του Euro Cup εξασφάλισε την Τρίτη η Ουλμ, η οποία επικράτησε με 80-76 στην έδρα της αδιάφορης Νανσί και έφτασε τις τέσσερις νίκες στον τρίτο όμιλο.

«Καθάρισε» η ΟυλμΗ Ουλμ νίκησε με 80-76 στην έδρα της Νανσί, στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής του Euro Cup και εξασφάλισε την πρόκρισή στους «32» της διοργάνωσης, μην περιμένοντας τη θα κάνει η Σαρλερουά την Τετάρτη στη Βαλένθια, αφού ακόμα και αν νικήσουν οι Βέλγοι τις «νυχτερίδες» θα ισοβαθμήσουν με τους Γερμανούς, όμως η πρώην ομάδα του Ιαν Βουγιούκα υπερτερεί στην ισοβαθμία από τα μεταξύ τους ματς.

Οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν ένα επιμέρους σκορ 24-10 στην τρίτη περίοδο, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο επανήλθαν και πήραν τη νίκη-πρόκριση.

Πρώτος σκόρερ των Γερμανών ήταν ο Μπάτλερ με 13 πόντους και ακολούθησαν οι Μπαμ, Ράμπιτ και Μπράουν με 12 πόντους. Για τη Νανσί, ξεχώρισαν ο Μπελ με 18 πόντους.