Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

Μια γκολάρα μόνο φτάνει!! (videos)

Μια γκολάρα μόνο φτάνει (videos)

Η Μπάγερν δεν αντιμετώπισε ζεστά το ματς με την Ντάρμσταντ, όμως η γκολάρα του Αλόνσο ήταν αρκετή για την πρόκριση (1-0). Εισιτήριο με… πόλο (4-3 κόντρα στην Γκλάνταμπαχ) για Βέρντερ.

Στους «8» του Κυπέλλου Γερμανίας πέρασε η Μπάγερν. Οι Βαυαροί μπορεί να μην είχαν καλή εικόνα απέναντι στην Ντάρμσταντ, όμως κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση έστω και με σκορ 1-0.

Το «χρυσό» γκολ της ομάδας του Γκουαρντιόλα στην «Allianz Arena» ήταν εντυπωσιακό καθώς το σουτ του Αλόνσο λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (40’) ήταν άπιαστο. Στο δεύτερο 45λεπτο, η Μπάγερν χαλάρωσε υπερβολικά και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να την βάλουν σε περιπέτειες, αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.

Τεράστια πρόκριση για την Βέρντερ μέσα στο «Borussia Park». Η Γκλαντμπαχ, παρότι προηγήθηκε, είδε τον χάρο με τα… μάτια της και την Βέρντερ να φεύγει με το εντυπωσιακό, 4-3, «διπλό» και την πρόκριση.

Στα προημιτελικά πέρασε και η Λεβερκούζεν, που πήρε τη νίκη στην έδρα της μαχητικότατης Ουντερχάκινγκ με σκορ 3-1.