Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Όρθιος μόνο ο Πανιώνιος!

Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από πολλούς τραυματισμούς και για τις δύο ομάδες, ο Πανιώνιος λύγισε 2-1 τον Άρη στη Ν. Σμύρνη και πήρε το πρώτο του τρίποντο μετά τις 24 Σεπτεμβρίου.
94' Λήξη του αγώνα!
93' Τραυματισμός και για τον Ριέρα!
92' Ο Άρης μοιάζει με νοσοκομιακή μονάδα αφού από το 80' φαίνεται να χολένει ο Καζναφέρης και εδώ και περίπου πέντε λεπτά είναι τραυματίας και ο Κατίδης
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων
88' Αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Μιλοβάνοβιτς να παίρνει τη θέση του Κολοβού
86' Κεφιαλιά του Ντίκο, μαζεύει ο Ελευθερόπουλος
86' Κόρνερ από τον Ελευθερόπουλου ύστερα από άσχημο διώξιμο του Τσότσαλιτς
83' Σουτ του Κολοβού ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Κβιρκβέλια, η μπάλα βρίσκει στον Κουμορτζί που είναι σε θέση οφσάιντ
78' Τώρα μπήκε ο Γουνδουλάκης στον αγώνα
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μίσελ, μαζεύει εύκολα ο Ελευθερόπουλος
76' Κίτρινη στον Αναστασόπουλο και τον Κβιρκβέλια
76' Βγαίνει με φορείο ο Σάμαρης. Θα τον αντικαταστήσει σε λίγο ο Γουνδουλάκης
73' Γκολ για τον Άρη! Φοβερή κεφαλιά του Τσέζαρεκ με τον Ελευθερόπουλο να ακουμπάει τη μπάλα αλλά να μην μπορεί να της αλλάξει πορεία
71' Σουτ του Σανκαρέ από πλάγια αριστερά όπως επιτίθεται ο Άρης, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ
70' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό
68' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη με τον Τσέζαρεκ να αντικαθιστά τον Γιαννιώτα
65' Αλλαγή για τον Άρη. Μπαίνει ο Κατίδης στη θέση του Τόχα
62' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Σκέμπρι και μπαίνει ο Αναστασάκος
58' Γκολ για τον Πανιώνιο! Ο Ριέρα με κάθετη μπαλιά βρίσκει τον Σκέμπρι, ο οποίος δίνει παράλληλα στον Κούτσι που εκτελεί σε κενό τέρμα
57' Ωραία σέντρα από τον Γιαννιώτα από τα δεξιά, ο Σολτάνι δεν βρήκε τη μπάλα με τη προβολή για λίγα εκατοστά
53' Αλλαγή για τον Άρη. Μπαίνει ο Ακόστα στη θέση του Τριανταφυλλάκου
51' Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι, άουτ δείχνει ο Τριτσώνης
48' Σουτ του Σκέμπρι περνάει ελάχιστα άουτ
46' Σουτ του Τόχα στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου
46' Οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν με τις ίδιες εντεκάδες που είχαν και στο πρώτο ημίχρονο
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου
45' Κίτρινη στον Σολτάνι για χέρι σε διεκδίκηση για κεφαλιά
44' Φαίνεται να έχει πρόβλημα στον μηρό ο Σκέμπρι
42' Σουτ από τον Σάμαρη περνάει άουτ
39' Γκολ για Πανιώνιο! Ο Σκέμπρι βγήκε τετ α τετ με τον Βελλίδη από την κάθετη μπαλιά του Σάμαρη και εκτελεί υποδειγματικά
34'Σουτ του Κολοβού, μεγάλη απόκρουση από τον Βελλίδη σε κόρνερ
30' Σουτ του Τόχα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθερόπουλου
28' Κίτρινη κάρτα στον Κούτσι γιατί συνέχισε τη φάση, αφού είχε υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ. Πάντως η φάση σηκώνει κουβέντα...
27' Γυρνάει σε 4-4-2 ο Άρης καθώς ο Πρόμπιερζ ζήτησε από τον Καστίγιο να ανέβει λίγο πιο μπροστά και να βοηθήσει τον Τριανταφυλλάκο
23' Σουτ του Φατί στην κίνηση, η μπάλα περνάει άουτ
22' Σουτ του Σέμπρι στην αγκαλιά του Βελλίδη
20' Πάλι από τα αριστερά ο Άρης γίνεται επικίνδυνος, αλλά η άμυνα του Πανιωνίου θα διώξει τη συρτή σέντρα του Καστίγιο
19' Πρώτη φορά γίνεται απειλητικός ο Άρης με τον Σολτάνι να βγαίνει μπροστά από τα αριστερά, αλλά δεν κάνει καλή μπαλιά
12' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κούτσι βγήκε τετ α τετ με τον Βελλίδη από φοβερή μπαλιά του Ριέρα αλλά δεν κατάφερε να τον κερδίσει
9' Παραλίγο να βγει μόνος του ο Ριέρα, αλλά την μπαιλιά του Κβικβέλια απομάκρυνε ο Μισελ σε κόρνερ
6' Ξεκίνησε καλύτερα ο Πανιώνιος αλλά σιγά σιγά ισορροπεί το παιχνίδι ο Άρης
1' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με σουτ του Σέμπρι απομάκρυνε σε κόρνερ ο Βελλίδης