Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011

Το... βιολί του ο Παμβοχαϊκός!

Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι που ήταν μια πραγματική διαφήμιση του βόλεϊ, ο νεοφώτιστος Παμβοχαϊκός συνέχισε την εξαιρετική του παρουσία επικρατώντας με 3-2 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στη Θράκη.
Στο κατάμεστο κλειστό της ακριτικής πόλης, ο Παμβοχαϊκός ξεκίνησε καλύτερα το ματς και πήρε το πρώτο σετ με 25-22, με τον Εθνικό να απαντά με το ίδιο νόμισμα στο δεύτερο (25-22) και να πετυχαίνει την πρώτη ανατροπή του αγώνα στο τρίτο σετ όπου ενώ έχανε με 22-24 επικράτησε με 32-30 μετά από 41 λεπτά...
Ο Παμβοχαϊκός όμως με μπροστάρη τον Ντουσάρμ έκανε το ξέσπασμα του μετά το 18-17 του δ' σετ και ισοφάρισε σε 2-2 για να οδηγηθούμε στο τάι μπρέικ όπου οι γηπεδούχοι άγγιξαν τη νίκη όταν προηγήθηκαν με 13-10 και 14-12.
Οι φιλοξενούμενοι όμως ‘έσπασαν' τα δύο ματς μπολ του Εθνικού με τον Κώστα Στιβαχτή να εξελίσσεται σε καθοριστικό παίκτη του αγώνα (από τη γραμμή του σερβίς) και πήραν τελικά τη νίκη με 18-16 με δύο επιθέσεις του Ντουσάρμ.

Τα σετ: 22-25, 25-22, 34-32, 20-25, 16-18