Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Ρόντα… είναι και γυρίζει!!

Ρόντα… είναι και γυρίζει!
Τι και αν βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ από την Ντεν Χάαγκ και μάλιστα εκτός έδρας, η Ρόντα δεν έλεγε να χάσει… Επέστρεφε, ισοφάριζε και με το τελικό 3-3, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η Ντεν Χάαγκ πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τέρμα του Φερχόεκ αλλά η Ρόντα στο 14ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια με γκολ του Γιούνκερ.

Ο Βισέντο δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 2-1 αλλά με το «καλημέρα» στο δεύτερο ημίχρονο (48΄) οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά με τον Μαλκί. Η Ντεν Χάαγκ όμως, στο 54΄κατάφερε να σκοράρει ξανά με το δεύτερο τέρμα του Βισέντο …

Ούτε αυτό το γκολ όμως έμεινε αναπάντητο από την Ρόντα. Στο 82΄ο Μαλκί και πάλι βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, διαμόρφωσε το τελικό 3-3 και έδωσε στην ομάδα του έναν βαθμό.