Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Είδαν «φως» από τον πάγκο!!

Είδαν «φως» από τον πάγκο
Μεγάλη έμπνευση αποδείχτηκε πως είχε ο Γιώργος Κούτσης όταν κατά τη διάρκεια του αγώνα του Αγροτικού Αστέρα με τον Πανσερραϊκό αποφάσισε να ρίξει στη μάχη τον Σαχινίδη. Τρία λεπτά μετά την είσοδό του ο ποδοσφαιριστής της ομάδας του Ευόσμου σκόραρε και έδωσε τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στους Σερραίους που ήταν απογοητευτικοί.

Οι γηπεδούχοι που είχαν και δοκάρι στο 59’ με τον Καρακατσάνη, πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα , ενώ η καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στις καθυστερήσεις όταν ο Σαλαμαστράκης από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιακουμή κι έτσι ο Αγροτικός Αστέρας πήρε μια σπουδαία νίκη στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Football League..

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Κούτσης): Γιακουμής, Παπαδόπουλος (69' Τσάτσας), Μερεσιώτης (20' Μαργαρίτης), Βοσκόπουλος, Ασπρίδης, Σαμουηλίδης, Πετρίσεβιτς, Καρακατσάνης, Προβατίδης, Παμπόε, Καπνίδης (52' Σαχινίδης).

Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Κουτζαβασίλης, Περπερίδης, Παντελιάδης, Καρατζάς (51' Μπανγκουρά), Σαλαμαστράκης, Μιλένκοβιτς, Κ. Τριανταφύλλου, Ντα Κόστα (76' Γκούρτσας), Ντιόγκο (60' Ανάκογλου), Στεφανίδης, Γκόμεζ.