Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Όσο ζει ελπίζει…!!

Όσο ζει ελπίζει…
Βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Σοσό, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 της Νις, για την 28η αγωνιστική της Ligue 1 και πλέον της κάνει παρέα στην προ τελευταία θέση, στους 27 βαθμούς.

Η Ρεν εξακολουθεί να χάνει έδαφος για να φτάσει την πρώτη τριάδα, καθώς ηττήθηκε 2-0 εντός έδρας από την Τουλούζ.

Ο Μπουτέν με το γκολ που σημείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημίχρονο, έδωσε και ψυχολογικό προβάδισμα στην ομάδα του. Τα πράγματα έγιναν ακόμη καλύτερα για τους γηπεδούχους, καθώς –όχι μόνο- δεν απάντησαν οι «νισουά», αλλά ο Μαρτέν στο 68’ τους έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Το αήττητο σερί της συνέχισε η Τουλούζ, η οποία με το αυτογκόλ του Ντανζ από το 45’, έφυγε με το «τρίποντο» από την έδρα της Ρεν, με σκορ 1-0.