Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Στραβοπάτησε ο πρωτοπόρος στο «Καυτανζόγλειο»

Σε απώλεια βαθμών υποχρεώθηκε ο Εθνικός Γαζώρου, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΠ Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο», αγωνιζόμενος για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Ο πρωτοπόρος του δευτέρου ομίλου στην Football League 2 προηγήθηκε με σουτ του Μαχαιρούδη στο 15’, ωστόσο η αποβολή του Σωτήρη Κωνσταντινίδη (αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις) στο 44' και η υπεροχή των γηπεδούχων έκαναν δύσκολη την προσπάθειά του να το διαφυλάξει. Ένας έτερος Κωνσταντινίδης, ο Βασίλης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια στο 49’. Σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΠ Ηρακλής (Σούλης Παπαδόπουλος): Κελπέκης, Τροίρης (46' Χιονίδης), Τριανταφυλλίδης, Χασιώτης, Νατσούρας (28' λ.τρ. Παληγεώργος), Παπαστεριανός, Κωστάκης (70' Γεωργίου), Κιβρακίδης, Οικονόμου, Σαπάνης, Κωνσταντινίδης.

Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιαννιώτης, Κοσμίδης, Αγγελόπουλος, Κουκώλης, Γαλακτερός, Παλάσκας, Αγγος (88' Κωτσιάς), Κουκούτσης, Μαχαιρούδης (74' Οξύζογλου), Σ. Κωνσταντινίδης, Χαριτίδης (56' Καλογιάννης).

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Ρεντόπουλος, Καρακώστας (Λάρισας)
Γήπεδο: «Καυτανζόγλειο»