Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Φέργκιουσον: «Ήμασταν τυχεροί...»

Ευχαριστημένος μόνο από την απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου ήταν ο σερ Άλεξ Φέργκιουσον μετά τη νίκη της Μαν. Γιουνάιτεντ επί της Τότεναμ στο Λονδίνο με 3-1. Ο Σκωτσέζος τεχνικός παραδέχτηκε πως η ομάδα του ήταν τυχερή που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όταν και οι αντίπαλοι είχαν την υπεροχή.

«Η Τότεναμ ήταν πολύ καλή στο πρώτο μέρος και ίσως εμείς να είχαμε στηθεί λάθος. Στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν πραγματικά θαύμα το γεγονός πως στο ημίχρονο προηγούμασταν στο σκορ. Ήμασταν τυχεροί που σκοράραμε ακριβώς πριν εκπνεύσει το ημίχρονο και με την πρώτη μας ευκαιρία. Το δεύτερο γκολ ‘σκότωσε’ την Τότεναμ. Θέλαμε ένα δεύτερο τέρμα για να αποκτήσουμε συνοχή στο παιχνίδι. Το τρίτο γκολ από τον Γιανγκ δεν θα το έπιανε κανείς τερματοφύλακας στον κόσμο. Γενικότερα στο δεύτερο μέρος ήμασταν βελτιωμένοι. Η Τότεναμ έχει χάσει μόλις δύο φορές φέτος στην έδρα της και για το λόγο αυτό είναι μια σπουδαία νίκη», δήλωσε ο σερ Άλεξ Φέργκιουσον.

πηγή: sportfm.gr