Κυριακή 29 Απριλίου 2012

«Καθολική» υπεροχή!!

«Καθολική» υπεροχή
Τι και αν είναι εδώ και καιρό πρωταθλήτρια Σκοτίας η Σέλτικ; Οι «καθολικοί» δεν χαρίστηκαν στην «αιώνια» αντίπαλό τους, Ρέιντζερς, και την νίκησαν 3-0 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι «καθολικοί» έκαναν στο 17ο λεπτό το 1-0 με τον αμυντικό, Τσάρλς Μάλγκριου, και έδειξαν πως αυτοί θα ήταν τα «αφεντικά» της αναμέτρησης.Το 2-0 για τους γηπεδούχους το έκανε ο Κόμονς στο 31ο λεπτό αφήνοντας ελάχιστες ελπίδες στην ομάδα της Ρέιντζερς. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54’ ήταν η ώρα για τον πρώτο σκόρερ του σκοτσέζικου πρωταθλήματος, Γκάρι Χούπερ, να βρει δίχτυα και να φτάσει τα 19 τέρματα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Επίσης, ο Γιώργος Σαμαράς αγωνίστηκε μέχρι το 81ο λεπτό, όταν και αντικαταστάθηκε απο τον Στόουκς.