Σάββατο 28 Απριλίου 2012

Ακόμη… σκοράρουν!!

Ακόμη… σκοράρουν!
Σε έναν από τους πιο συναρπαστικούς αγώνες του σκοτσέζικου πρωταθλήματος φέτος εξελίχθηκε η αναμέτρηση μεταξύ της Κιλμάρνοκ με την Ινβερνές, στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής. Σε ένα ματς με αρκετές εναλλαγές του σκορ και των συναισθημάτων, οι γηπεδούχοι τελικά επικράτησαν 4-3.

Ο… χορός των γκολ άνοιξε στο 14’ με τον Φλάουερ να σκοράρει για την Κιλμάρνοκ. Ο Μακ Κέι, προς στιγμήν, «γύρισε» μόνος του το ματς αφού σκόραρε τόσο στο 29’ όσο και στο 35’. Ο Νέλσον έφερε τον αγώνα στα ίσια στο 62ο λεπτό κάνοντας το 2-2. Ωστόσο, τα τελευταία λεπτά έκρυβαν αρκετές εκπλήξεις και ακόμη περισσότερα τέρματα. Ο Σιελς στο 80’ έκανε το 3-2 και πέντε λεπτά αργότερα το 4-2 (85’), το τελικό σκορ (4-3) διαμόρφωσε ο Γουίλιαμς στο 90’.

Πολλά τέρματα σημειώθηκαν και στους άλλους δύο αγώνες που έγιναν σήμερα. Στην πρώτη αναμέτρηση η Μάδεργουελ νίκησε εύκολα με 5-1 την Σεντ Τζόνστον και παραμένει σε «τροχιά» Ευρώπης, ενώ πιο… κλειστό ματς ήταν εκείνο της Ντανφέρμλιν με την Αμπερντίν, αφού οι γηπεδούχοι νίκησαν 3-0.