Τετάρτη 23 Μαΐου 2012

Παρά την πίκρα, νίκη!

Παρά την πίκρα, νίκη
Με νίκη, έστω και σε φιλικό αγώνα, προσπαθεί να μαζέψει τα… κομμάτια της μετά τον χαμένο τελικό του Champions League η Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί επικράτησαν 3-2 της Ολλανδίας, η οποία προετοιμάζεται για το Euro 2012.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις συνεχόμενες εναλλαγές στο σκορ, αφού οι Γερμανοί ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο 17’ με τον Κρόος, όμως μετά από τρία -μόλις- λεπτά βρέθηκαν να κυνηγούν τους «οράνιε». Χούντελαρ (18’) και Νάρσινγκ (20’) έφεραν τα πάνω-κάτω, όμως η χαρά των Ολλανδών δεν κράτησε πολύ, αφού στο 28’ ο Πέτερσεν ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν έδειξαν τον ίδιο οίστρο μπροστά στις αντίπαλες εστίες και το παιχνίδι κρίθηκε από ένα γκολ του Γκόμες στο 87’ που έδωσε τη νίκη στην Μπάγερν Μονάχου.