Τρίτη 12 Ιουνίου 2012

Στο -1 και η Τίγκρε!!

Η Τίγκρε επικράτησε με 3-1 της Σαν Λορένζο και μείωσε στο ελάχιστο την απόστασή της από την κορυφή της Clausura.
Με δύο γκολ του Ρομάν Μαρτίνεζ στο δεύτερο ημίχρονο, η Τίγκρε έφτασε στη νίκη και στους 32 βαθμούς. Ωστόσο δεν έχει απομακρυνθεί από την «καυτή» ζώνη της τριετής κατάταξης. Από την πλευρά της, η Σαν Λορένζο ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες και παραμένει σε οριακή θέση.
Με 3-1 επικράτησαν και οι Ολ Μπόις της Εστουντιάντες, οπότε συμπλήρωσαν τριάντα βαθμούς. Άλλωστε οι γηπεδούχοι είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα από το 55ο λεπτό. Ο 29χρονος επιθετικός, Μάουρο Μάτος, «σφράγισε» τη νίκη διαμορφώνοντας το 3-1 στο 73ο λεπτό.
Ακόμα, η Λανούς πήρε ισοπαλία με 2-2 στην έδρα της υποβιβασμένης Ολίμπο, χάρη σε δύο γκολ του πρώην χαφ του Άρη, Μάριο Ρεγκέιρο. Τέλος η Γοδόι Κρουζ κέρδισε εύκολα την Μπελγκράνο, αν και δέχθηκε πέναλτι από τον Κλαούντιο Πέρεζ στο 89ο λεπτό. Άλλωστε οι Αλβάρο Ναβάρο και Ρουμπάν Ραμίρεζ είχαν σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο.
20. Ολίμπο 1.027
Σημείωση: Ο 19ος και ο 20ός υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία. Ο 17ος και ο 18ος θα δώσουν διπλούς αγώνες-μπαράζ με τον τέταρτο και τον τρίτο της δεύτερης κατηγορίας, αντίστοιχα.

πηγή: onsports.gr