Τρίτη 12 Ιουνίου 2012

«Χτύπησε» στο 89ο λεπτό ο Ιγκουαΐν για την Κολόν!

Η Κολόν Ντε Σάντα Φε απέσπασε ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Ρασίνγκ Κλουμπ στο τελευταίο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της αργεντίνικης Clausura.
Άλλωστε ο μεγαλύτερος αδελφός του Γκονζάλο Ιγκουαΐν, Φεντερίκο, ισοφάρισε στο 89ο λεπτό. Στο 11ο λεπτό ο Τζίο Μορένο είχε «σερβίρει» το 1-0 στον Βαλεντίν Βιόλα. Ωστόσο οι γηπεδούχοι απώλεσαν τις υπόλοιπες ευκαιρίες τους αδυνατώντας να εξασφαλίσουν τους τρεις κρίσιμους βαθμούς.
Έτσι η Κολόν συμπλήρωσε 23 βαθμούς. Μάλιστα έχει ήδη απομακρυνθεί από τις «επικίνδυνες» θέσεις της τριετής κατάταξης, οπότε απλά μαζεύει βαθμούς για τη νέα σεζόν.
Αντίθετα, η Ρασίνγκ έμεινε στη 14η θέση της τριετίας, ενώ δεν έχει εξασφαλίσει την παραμονή της. Η ομάδα του Σεμπάστιαν Σάχα έφτασε στους 19 βαθμούς στην τρέχουσα Clausura.
Ρασίνγκ Κλουμπ: Σάχα, Κάσερες, Πιλούντ, Μαρτίνεζ, Καχάις, Ζουκουλίνι, Κάστρο, Μορένο (88' Σανταντέρ), Αουέντ (73' Τοράνζο), Βιόλα, Φαρίνα (61' Γιουί).
Κολόν Ντε Σάντα Φε: Πόζο, Πελεγκρίνο (55' Ουριμπάρι), Γκαρσέ, Αλκόμπα, Μορένο (70' Λούκε), Μπαστία), Μουγκνί, Πρέντιγκερ (76' Γκρατσιάνι), Κάιρε, Ιγκουαΐν, Φουέρτες.

πηγή: onsports.gr