Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

«Πληρώσαμε την εμφάνιση μας στο δεύτερο ημίχρονο»

Στο κακό δεύτερο ημίχρονο απέδωσε την ήττα της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 2-0 από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ , ο Μαρτσέλο Μπιέλσα. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα σε έξι αγώνες για τους Βάσκους, ο προπονητής των οποίων υποστήριξε ότι αποτέλεσε πισωγύρισμα μετά τα καλά αποτελέσματα που προηγήθηκαν.

«Αυτή η ήττα ήταν ένα βήμα πίσω, στο δεύτερο ημίχρονο με τον τρόπο που παίξαμε δυσκολέψαμε τον εαυτό μας και δεν μπορούσαμε να φτιάξουμε επιθέσεις.

Δεν καταφέραμε να διατηρήσουμε την κυριαρχία μας στα πρώτα 45 λεπτά και ήμασταν πολύ κακοί χωρίς την μπάλα
», τόνισε ο 57χρονος τεχνικός και συνέχισε:

«Είχαμε μια ευκαιρία να κερδίσουμε αλλά την πετάξαμε. Υπάρχουν αγώνες που ο προπονητής νιώθει υπεύθυνος περισσότερο από τους παίκτες του.

Για επτά με οκτώ λεπτά χάσαμε τη συγκέντρωση μας και νιώθω ευθύνη για αυτό. Αλλά πρέπει κάθε φορά να βοηθάς τους παίκτες σου.