Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Αλέγκρι: «Μπορούσαμε τη νίκη»

Για ακόμη μία αγωνιστική η Μίλαν δεν κατάφερε να ξορκίσει το κακό και να πανηγυρίσει τη νίκη, φεύγοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα Πάρμα (1-1).

Ωστόσο, ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι αναφέρθηκε στην καλή απόδοση της ομάδας του τονίζοντας που οι «ροσονέρι» θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη.

«Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν δημιουργήσαμε καμία ευκαιρία. Μετά τη διακοπή του ημιχρόνου βρήκαμε περισσότερο χώρο και σκοράραμε ένα πολύ ωραίο γκολ.

Είναι κρίμα που δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη, καθώς μπορούσαμε να είχαμε φύγει με τους τρεις βαθμούς. Δεν ήταν ένα κακό παιχνίδι, αλλά έπρεπε να πάρουμε τη νίκη. Την Τετάρτη έχουμε μία ακόμη πολύ σημαντική αναμέτρηση κόντρα στη Ζενίτ και εκεί χρειαζόμαστε τη νίκη
», δήλωσε ο Αλέγκρι.

Η Μίλαν βρίσκεται στην ένατη θέση του πρωταθλήματος, απέχοντας εννιά βαθμούς από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.