Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

Ακόμα σκοράρουν στα Χανιά…!!

Ακόμα σκοράρουν στα Χανιά…
Αυτό θα πει να ανοίγεις την αυλαία της 5ης αγωνιστικής στη Football League 2. Χανιά και Επισκοπή κλήθηκαν να κάνουν… πρεμιέρα και φρόντισαν να ανταμείψουν τον κόσμο που πήγε στο γήπεδο να τους δει.

Η Επισκοπή επικράτησε με το αν μη τι άλλο άκρως εντυπωσιακό 5-3 στην έδρα των Χανίων, παρά το ότι στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ 3-2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Τριανταφύλλου με τα τέσσερα τέρματα που πέτυχε.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Βοτονάκη.

Το 2-0 έγινε στο 11’ από τον Γονιοτάκη.

Από εκείνη τη στιγμή άρχισε το… σόου του Τρανταφύλλου, ο οποίος αρχικά μείωσε με πέναλτι στο 21’ και ισοφάρισε στο 28’ σε 2-2. Τα Χανιά, όμως, πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 32’ με τον Κερή.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην Επισκοπή με τον Τριανταφύλλου να κάνει το 3-3 51’ και δύο λεπτά αργότερα ο Σεληνιοτάκης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο 78’ ο Τζέκος έκανε το 5-3, ενώ το σκορ έκλεισε ο Τριανταφύλλου στις καθυστερήσεις με το τέταρτο τέρμα του στην αναμέτρηση.

Ρεπό: Φωστήρας
*Η αναμέτρηση Εθνικός Αστέρας-Αστέρας Μαγούλας δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της παραίτησης της ομάδας της Καισαριανής από το πρωτάθλημα