Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Ο Κάστρο… σκότωσε τη Λεβάντε!

Έφτιαξε ένα γκολ, πέτυχε άλλο ένα! Ο Ρουμπέν Κάστρο οδήγησε τη Μπέτις στη νίκη 2-0 επί της Λεβάντε στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την Πριμέρα Ντιβισιόν.

Ο Κάστρο… σκότωσε τη Λεβάντε
Στο παιχνίδι της κόντρα στη Λεβάντε η Μπέτις είχε τον κατάλληλο… άνθρωπο! Τον Ρουμπέν Κάστρο…

Ο άσος της ομάδας της Σεβίλλης ήταν ο πρωταγωνιστής στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την Πριμέρα Ντιβισιόν η λήξη του οποίου βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 2-0.

Η Μπέτις άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό του αγώνα με τον Κάστρο σε ρόλο δημιουργού και τον Κάμπελ σε αυτόν του εκτελεστή. Η Λεβάντε προσπάθησε να αντιδράσει… Πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Αντριάν αλλά αποτέλεσμα κανένα!

Αντ’ αυτού οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κάστρο στο 63ο λεπτό.

Αυτή η νίκη ήταν η τρίτη στη σειρά για τη Μπέτις, την στιγμή που η Λεβάντε υποχρεώθηκε στη δεύτερη σερί ήττα της.