Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Νίκησε, αλλά δεν… έπεισε! (video)

Η Ίντερ επικράτησε 2-0 στην έδρα της επί της Πεσκάρα για την 20η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, χωρίς όμως να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Νίκησε, αλλά δεν… έπεισε (video)
Νίκησε μεν, αλλά βάσει εμφάνισης δεν λες ότι… έπεισε κιόλας.

Η Ίντερ πήρε τη νίκη μέσα στην έδρα της με σκορ 2-0 επί της αδύναμης Πεσκάρα, χωρίς να ικανοποιήσει με το ποδόσφαιρο που έπαιξε.

Οι «νερατζούρι» ήταν αρκετά επιπόλαιοι στην τελική ενέργεια και αυτός ήταν και ο λόγος που πέτυχαν μόλις δύο τέρματα απέναντι σε έναν αντίπαλο, ο οποίος δεν φαινόταν να έχει την ικανότητα να απειλήσει.

Ωστόσο, οι τρεις βαθμοί την φέρνουν στην τρίτη θέση του πίνακα και ελπίζει σε στραβοπάτημα της Φιορεντίνα και της Νάπολι, ώστε να παραμείνει εκεί.

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η Ίντερ, αρχικά με τον Παλάσιο στο 31ο λεπτό. Το 2-0 έκανε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 54’ ο Γκουαρίν, ο οποίος «σφράγισε» τη νίκη για την ομάδα του.