Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Τα «σημάδια» δεν έδειξαν τίποτα!!

Όταν ο Τότι στο 22’ της αναμέτρησης Ρόμα-Ίντερ σημείωνε το 222ο τέρμα του στη Serie A, θα περίμενε κανείς πως ήταν ένα σημάδι νίκης των Ρωμαίων. Το ντέρμπι όμως, έληξε 1-1.

Τα «σημάδια» δεν έδειξαν τίποτα!
Ο Φρανσέσκο Τότι ήταν εκείνος που κατάφερε να ανοίξει το σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 22’ της αναμέτρησης Ρόμα-Ίντερ με το οποίο ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η απόφαση του διαιτητή πάντως να καταλογίσει την «εσχάτη των ποινών» σε μια φάση με πρωταγωνιστές τους Ρανόκια και Μπράντλεϊ αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους.

Για τον «καπιτάνο» αυτό ήταν το 222ο γκολ στη μεγάλη κατηγορία, όμως δεν κατάφερε να συνδυάσει αυτό το γεγονός με μια μεγάλη νίκη.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ροντρίγκο Παλάσιο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, το οποίο αφήνει τη Ρόμα στους 33 βαθμούς και την 7η θέση, ενώ οι «νερατζούρι» με 39 παρέμειναν πίσω από τις Γιουβέντους, Λάτσιο και Νάπολι.

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης δεν ξεκίνησε βασικός, αλλά πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο στη θέση του Ντε Ρόσι.

AS Roma 1-1 Inter Milan footyroom.com από Futbol2101