Κυριακή 28 Απριλίου 2013

«Ζωντανοί» οι Χοκς!

Μέσα στην Ατλάντα επιβάλλουν τον δικό τους νόμο οι Χοκς, που επικράτησαν των Πέισερς εύκολα και μείωσαν σε 2-1.

«Ζωντανοί» οι Χοκς
Οι τελευταίοι επικράτησαν με 90-69 των Πέισερς στο «Phillips Arena» στον τρίτο μεταξύ τους αγώνα στα πλέι οφ του ΝΒΑ και μείωσαν σε 2-1 τη σειρά των αγώνων, μετά τις δύο ήττες στην Ιντιανάπολις στις αντίστοιχες πρώτες αναμετρήσεις. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Αλ Χόφορντ με 26 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Τα «γεράκια» ευνοήθηκαν από την ψηλή πεντάδα και πήραν διψήφια διαφορά από το πρώτο 12λεπτο, το οποίο ολοκλήρωσαν με επιμέρους σκορ 18-5 και 27-14.

Ακολούθησε το 54-30 στο ημίχρονο και το 75-49 στο τέλος του τρίτου 12λεπτου, οπότε το ματς κρίθηκε εκεί. Ετσι, οι Πέισερς έφτασαν τις 12 συνεχόμενες ήττες στην πρωτεύουσα της Τζόρτζια.

Το τέταρτο ματς της σειράς θα διεξαχθεί τη Μ. Δευτέρα ξανά στο «Philips Arena» στις 02:30.

Δωδεκάλεπτα: 27-14, 54-30, 75-49, 90-69.

Χοκς: Χόρφορντ 26 (16 ριμπ.), Σμιθ 14 (6 ριμπ., 6 ασίστ), Τιγκ 13 (6 ριμπ., 5 ασίστ), Χάρις 8, Τζόνσον 7 (7 ριμπ.), Τόλιβερ 7, Πετρό 6, Κόρβερ 6, Σκοτ 3, Τζένκινς, Τζόουνς, Μακ.

Πέισερς: Γουέστ 18 (6 ριμπ.), Τζορτζ 16 (9 ριμπ.), Γκριν 10, Χίμπερτ 8 (9 ριμπ.), Τ. Χάνσμπρο 6, Στίβενσον 4 (8 ριμπ.), Χιλ 3, Μαϊνμί 2, Τζόνσον 1, Όγκουστιν 1, Πέντεργκραφ, Μπ. Χάνσμπρο, Γιανγκ. Πηγή: sport-fm.gr