Κυριακή 28 Απριλίου 2013

Υπάρχει ακόμα «ζωή»…! (video)

Και όμως, η Σαραγόσα είναι εδώ!

Υπάρχει ακόμα «ζωή»… (video)
Η ομάδα του Μανόλο Χινέμεθ επικράτησε με 3-2 της Μαγιόρκα στο «Ροσαλέδα» στο ντέρμπι ουραγών της 33ης αγωνιστικής της Primera Division, επέστρεψε μετά από 16 αγώνες στις νίκες και βρέθηκε στη 18η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τις Θέλτα και Λα Κορούνια, που έχει ένα αγώνα λιγότερο, υστερώντας αυτή τη στιγμή στη μεταξύ τους ισοβαθμία.

Όμως, πήρε «παράταση ζωής» εκεί που φαινόταν πως δε θα γλίτωνε τον υποβιβασμό μετά και την ήττα της περασμένης εβδομάδας στο «Μπαλαϊδος».

Αντίθετα, οι «μαυροκόκκινοι» των Βαλεαρίδων Νήσων έμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και αρχίζουν και βλέπουν αυτοί το μάλλον τους στα μεγάλα «σαλόνια» πιο δυσοίωνο, περιμένοντας και τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγώνων.

Πάντως, το ματς ήταν δραματικό και κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου υπήρξαν οι περισσότερες συγκινήσεις. Ο Εμέντ στο 11’ έκανε το 0-1, ο Μοντάνες στο 29΄ ισοφάρισε, ο Πόστιγκα με καταπληκτική κεφαλιά στο 60’ έκανε το 2-1, ο Αριθμέντι στο 82’ με πλασέ σε κενή εστία εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος της άμυνας και ο Ροτσίνα στο 88’ στην κλειστή γωνία διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Zaragoza 3-2 Mallorca από fasthighlights-2012

ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Φερνάντεθ (46’ Παρέδες), Σαπουνάρου, Αλβαρο, Εϊμπραχαμ, Πιντέρ, Απόνιο, Ροντρίγκεθ (83’ Μπιενβενού), Ρόντρι (52’ Ροτσίνα), Μοντάνιες, Πόστιγκα

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Αουάτ, Χάτον, Ζερομέλ, Κονσεϊσάο (69’ Νούνες), Λόπεθ, Πίνα (73’ Βίκτορ), Τισόνε, Μαρτί, Αλφαρο (62’ Αριθμέντι), Εμέντ, Τζιοβάνι Ντος Σάντος