Δευτέρα 15 Απριλίου 2013

Μπήκε ξανά στο «παιχνίδι» η Λιόν!!

Η Λιόν είναι η κερδισμένη της 32ης αγωνιστικής, μετά τις ισοπαλίες των Σεντ Ετιέν και Μαρσέιγ, μένοντας μόνη στην τρίτη θέση, ενώ τη χωρίζουν μόλις δύο βαθμοί από την απευθείας έξοδο στο Ch. League.

Μπήκε ξανά στο «παιχνίδι» η Λιόν!
Μόνη στην τρίτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε η Λιόν, μετά το τέλος της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1. Οι «λιονέ» επικράτησαν 3-1 της Τουλούζ στο «Ζερλάν» και σε συνδυασμό με τη «λευκή ισοπαλία» της Σεντ Ετιέν με τη Βαλανσιέν, αποσπάστηκαν στους δύο βαθμούς από τους «στεφανουά». Τέλος, Λιλ και Μαρσέιγ έμειναν στο 0-0, στο «Γκραντ Σταντ», με τους Μασσαλούς να έχουν πλέον μόλις δύο βαθμούς περισσότερους από την ομάδα του Ρεμί Γκαρντ.

Μόλις για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε η Λιόν κόντρα στην Τουλούζ, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 1-1, με τα γκολ των Γκρενιέ (8’) και Μπεν Γιεντέρ (28’). Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Ρεμί Γκαρντ πήραν γρήγορα ξανά το προβάδισμα, με τον Κονέ στο 49’ και τον Γκομίς να κάνει το 3-1 για τους «λιονέ», στο 63ο λεπτό.