Παρασκευή 24 Μαΐου 2013

Κόπα Λιμπερταδόρες: Πήραν ισοπαλία οι Νιούελς Ολντ Μπόις!! (videos)

Χωρίς γκολ έληξε ο «εμφύλιος» της Αργεντινής για τα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, καθώς οι Μπόκα Τζούνιορς και Νιούελς Ολντ Μπόις αρκέστηκαν σε «λευκή» ισοπαλία.
Οι «χεϊνέσες» ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από το ξεκίνημα του παιχνιδιού εκμεταλλευόμενοι νωθρό ξεκίνημα των Ολντ Μπόις. Γενικά, μάλιστα, κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο δεύτερο και παραλίγο να φτάσουν στο γκολ με βολ πλανέ του πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Νάτσο Σκόκο, στο 68ο λεπτό.
Εν τέλει καταγράφηκε  0-0 στο «Bombonera», οπότε η πρόκριση στα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής θα κριθεί στο γήπεδο των Ολντ Μπόις. Τέλος σημειώνουμε πως οι «λέπροι» ολοκλήρωσαν το ματς με αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Γκιγιέρμο Μπουρντίσο με δεύτερη κίτρινη, αλλά ήταν φανερό πως πέτυχαν τον στόχο τους.