Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Σέρτζιο, ο λυτρωτής!!

Με τον Μάριο Σέρτζιο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ, ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Νέας Σαλαμίνας για την 4η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Σέρτζιο, ο λυτρωτής!
Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο «στείρες» αγωνιστικές για τον ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι», πήραν το δεύτερο τρίποντο μετά από αυτό της πρεμιέρας, καθώς νίκησαν 1-0 εκτός έδρας τη Νέα Σαλαμίνα και πλησίασαν τις πρώτες θέσεις. «Χρυσός» σκόρερ ήταν ο Μάριο Σέρτζιο στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι, που παραμένουν στις τελευταίες θέσεις, πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο Απόλλων νίκησε 2-1 την Αλκή στη Λεμεσό και «πάτησε» προσωρινά κορυφή, αφού Ανόρθωση και ΑΕΛ αγωνίζονται αύριο (29/09). Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Γκουγιόν (3’) και Χάμπερ (36’). Οι ηττημένοι ισοφάρισαν προσωρινά με τον Χαραλάμπους (25’), ενώ είχαν και δοκάρι στο 73’ με τον Κουέινορ.