Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

«Κηδεία» με Μοντεστό η Μπαστιά!!

Με τον Φρανσουά Μοντεστό να σκοράρει στο 90+4’, η Μπαστιά έκανε την ανατροπή φεύγοντας με το ισόπαλο 2-2 από την έδρα της Σεντ Ετιέν. Στο 0-0 έμειναν Λιόν και Λιλ, στο ντέρμπι της 7η αγωνιστικής.

«Κηδεία» με Μοντεστό η Μπαστιά
Με «χρυσό» σκόρερ τον Φρανσουά Μοντεστό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4’) η Μπαστιά έφυγε με την ισοπαλία από την έδρα της Σεντ Ετιέν (2-2) κάνοντας μάλιστα την ανατροπή. Έτσι, οι Παριζιάνοι έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την κορυφή και την συμπολίτισσα Παρί και έμειναν στους 13βαθμούς.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι τη 7ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος ανάμεσα στη Λιόν και τη Λιλ. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Σοσό επικρατώντας 2-0 της Βαλενσιέν. «Τρίποντο» και για τη Νις, που νίκησε 1-0 την Γκιγκάμπ με σκόρερ τον Σβίτανιτς. Βαθμούς μοιράστηκε με τη Μπορντό η Εβιάν (1-1).