Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Ανέκαμψε η Άντερλεχτ!!

Ανέκαμψε η Άντερλεχτ Η Άντερλεχτ επικράτησε 2-0 της Λιρς εντός έδρας για την 9η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος και έδειξε να ξεπερνά όσον τον δυνατό περισσότερο ανώδυνα τη βαριά ήττα από την Μπριζ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού την Τετάρτη για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ άργησε να ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι…

Το 1-0 το έκανε ο Ζιλέ στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας μια μεγάλη «ανάσα» στους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν αρχίσει να αγχώνονται.

Περίπου είκοσι λεπτά αργότερα ο Πραέτ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 85ο λεπτό νίκησε για δεύτερη φορά τον τερματοφύλακα της Λιρς «κλειδώνοντας» τους τρεις βαθμούς.

Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη στη σειρά για την Άντερλεχτ σε παιχνίδι στην έδρα της στο εφετινό πρωτάθλημα.