Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Επαγγελματική νίκη για Κλαμπ Μπριζ!!

Η Κλαμπ Μπριζ νίκησε 1-0 εκτός έδρας την ουραγό Μονς για την 9η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος και μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά από την πρωτοπόρο Σταντάρ Λιέγης.

Επαγγελματική νίκη για Κλαμπ Μπριζ
Μια επαγγελματική νίκη πέτυχε η Κλαμπ Μπριζ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος. Χάρη σε τέρμα του Λεστιέν στο 3ο λεπτό της συνάντησης, επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της ουραγού Μονς και πλησίασε στον ένα βαθμό την πρωτοπόρο Σταντάρ Λιέγης, που δοκιμάζεται αύριο (29/09) στην έδρα της Σερκλ Μπριζ.

Στην τρίτη θέση διατηρήθηκε η Ζούλτε Βάρεγκεμ, που πέρασε σαν… σίφουνας από την έδρα της Λόκερεν, νικώντας την με σκορ 4-2. Δύο γκολ πέτυχε ο Αζάρ (16’ και 48’) και από ένα οι Νέσενς (63’) και Μαλαντά (72’). Από πλευράς ηττημένων και τα δύο τέρματα πέτυχε ο Χαρμπαουί (50’ και 88’ πεν.).

Την ήττα της Λόκερεν εκμεταλλεύτηκε η Γκενκ, που νίκησε 1-0 τη Μαλίν, χάρη σε τέρμα του Γκόριους στο 51ο λεπτό και πέρασε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στην ουρά, πλην της Μονς, χωρίς νίκη παρέμεινε και η Μπέβερεν, που ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Κορτράικ, ενώ το πρώτο της τρίποντο πανηγύρισε η Οστάνδη, που νίκησε, έστω και δύσκολα, με σκορ 1-0 τη Σαρλερουά.