Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

«Φτωχή» μεν, νίκη δε…!!

Έστω και με το… φτωχό 1-0 η Μίλαν κατάφερε να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας στο «Σαν Σίρο» την Σαμπντόρια για την 6η αγωνιστική.

«Φτωχή» μεν, νίκη δε…
Μονόδρομος ήταν για τη Μίλαν η νίκη απέναντι στη Σαμπντόρια, καθώς ήδη βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία έχοντας μόλις μία νίκη. Οι «ροσονέρι» κατάφεραν έστω και με το… φτωχό, πλην… τίμιο δε 1-0 να πανηγυρίσουν τους τρεις βαθμούς μέσα στο «Σαν Σίρο» στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Όσο έμενε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, τόσο η αγωνία στο «Σαν Σίρο» μεγάλωνε, καθώς οι οπαδοί της Μίλαν έβλεπαν την ομάδα τους να δυσκολεύεται απέναντι στην Σαμπντόρια. Ωστόσο, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι «ροσονέρι» πήραν στο 46ο λεπτό το προβάδισμα, με τον Μπίρσα και κράτησαν το 1-0 και την πολύτιμη νίκη μέχρι το τέλος.