Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Αφεντικό με ματσάρα η Ζενίτ!!

Τρομερό παιχνίδι σε σκορ και εξέλιξη! Η Ζενίτ, όμως, βγήκε μεγάλη νικήτρια με σκορ 4-2 κόντρα στην Σπαρτάκ Μόσχας και απολαμβάνει την κορυφή στο πρωτάθλημα Ρωσίας.

Αφεντικό με ματσάρα η Ζενίτ! (video)
Όταν η επίθεσή της έχει «κέφια», δεν παίζεται! Η Ζενίτ αν και ισοφαρίστηκε δύο φορές, τελικά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα περισσότερες φορές και επικράτησε 4-2 της Σπαρτάκ Μόσχας στο ντέρμπι κορυφής του ρωσικού πρωταθλήματος.

Ο Κερζακόφ έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 20’, όμως εννιά λεπτά αργότερα ο Κάλστρομ έφερε το ματς στα ίσα. Με ένα από τα γνώριμά του δυνατά σουτ, ο Χουλκ έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα της Αγίας Πετρούπολης (69’), όμως πριν καλά-καλά το χαρούν οι Μοσχοβίτες ισοφάρισαν εκ νέου με τον Μοβσισιάν (70’).

Ωστόσο, ο επίλογος άνηκε στην ομάδα του Σπαλέτι. Αρχικά, ο Σάτοφ στο 81’ και τρία λεπτά μετά ο Ντάνι έγραψαν το τελικό 4-2, που ανέβασε μόνη πρώτη την Ζενίτ με 26 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τους ηττημένους. Πηγή: sport-fm.gr