Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

MLS: «Άρπαξαν» βαθμό οι Ίμπακτ!! (videos)

Μοιρασιά καταγράφηκε στην «πόλη των ανέμων», καθώς οι Σικάγο Φάιρ και Μόντρεαλ Ίμπακτ έφεραν ισοπαλία με 2-2 μετά από γκολ των φιλοξενούμενων στο 87ο λεπτό.
Ο Μάρκο Ντι Βάιο άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, αλλά ο Μάικ Μαγκί σημείωσε δύο γκολ για την ομάδα του Φρανκ Κλόπας στο 57ο και στο 73ο λεπτό. Ακολούθησε και ο 21χρονος Μαξίμ Τισότ με το πρώτο γκολ της επαγγελματικής καριέρας του στο 87ο λεπτό, το οποίο διέσωσε τους Ίμπακτ. Σε άλλο ματς του MLS, η Ρέαλ Σολτ Λέικ πέρασε με 1-0 από την έδρα των Βανκούβερ Ουάιτκαπς χάρη σε γκολ του Ντέβον Σαντοβάλ στο 9ο λεπτό και ανέβηκε στην κορυφή της Δύσης.
Ακόμα, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον και Χιούστον Ντάιναμο αρκέστηκαν σε 1-1, καθώς ο Σερ Σενέ βρήκε δίχτυα στο 64ο λεπτό και ο Ουίλ Μπρούιν ισοφάρισε με δυνατό σουτ στο 76ο. Τέλος, σε αναμέτρηση μεταξύ αποκλεισμένων ομάδων, το Τορόντο πέτυχε τρία γκολ σε διάστημα είκοσι λεπτών και διέσυρε με 4-1 την Ντι Σι Γιουνάιτεντ, η οποία προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον 23χρονο Τζάρεντ Τζέφρι.