Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Να ‘ναι καλά ο Πελέ!!

Χάρη στον Γκρατσιάνο Πελέ, η Φέγενορντ έφτασε στη μεγάλη νίκη κόντρα στην Ντεν Χάαγκ (4-2), η οποία ξύπνησε αργά. Λαμπάδα στο μπόι του Λούκας Πιαζόν θα ανάψουν στη Φίτεσε (3-2, τη Ναϊμέγκεν).

Να ‘ναι καλά ο Πελέ
Το έχει το όνομα, έχει και τη χάρη όπως φαίνεται. Ο Γκρατσιάνο Πελέ με τρία γκολ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο ματς της Φέγενορντ κόντρα στην Ντεν Χάαγκ και έδωσε στην ομάδα του τη νίκη (τελικό σκορ 4-2). Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αργά, μετά το 80ο λεπτό με τον Φαν Άρεν να σημειώνει δύο τέρματα, αλλά δεν ήταν αρκετά.

Η Φίτεσε έκανε επικίνδυνη έξοδο για να αντιμετωπίσει τη Ναϊμέγκεν αλλά κατάφερε στα χασομέρια της αναμέτρησης να πάρει το τρίποντο της νίκης και να μείνει στα ψηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Άρνεμ με γκολ του Λούκας Πιαζόν στις καθυστερήσεις έκανε το τελικό 3-2 στην έδρα της Ναϊμέγκεν και πανηγύρισε την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Στο άλλο ματς, η Χερενφέιν επικράτησε της Καμπούρ 2-1, εντός έδρας.