Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013

Δύσκολα η Θάντερ-Νίκη και για Σανς!!

Με 33 πόντους του Ντουράντ και 25 του Ιμπάκα, η Οκλαχόμα γύρισε από την κόλαση για να πάρει την 5η νίκη της σε 6 ματς, με 106-105 απέναντι στην Ουάσινγκτον στην παράταση

Δύσκολα η Θάντερ-Νίκη και για Σανς
Τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, η Θάντερ ήταν πίσω στο σκορ με 10. Ένα 14-4 στον υπολειπόμενο χρόνο, οδήγησε το ματς στην παράταση, όπου και πάλι οι Ουίζαρντς είχαν τον πρώτο λόγο, με τον Ντουράντ να σημειώνει τρίποντο 13’’ πριν τη λήξη. Ο Μπράντλεϊ Μπιλ πέταξε την ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του τη νίκη με 96-96 το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί 1:20 πριν το τέλος, η Ουάσινγκτον προηγήθηκε ξανά με καλάθι του Γκόρτατ με τρεις. Ιμπάκα με δίποντο και Ντουράντ με δύο βολές, έβαλαν μπροστά την Οκλαχόμα. Με τον Ουέμπστερ στα 27’’ και τον Γουόλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο οι Ουίζαρντς είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, μα δεν τα κατάφεραν.

Ο Ντουράντ είχε 33, ο Ιμπάκα 25π. 12 ριμπάουντ 3 μπλοκ, ενώ για τους Ουίζαρντς ο Μπιλ, είχε 34 πόντους.

Οι Φοίνιξ Σανς συνέχισαν το θετικό ξεκίνημα τους, με την 5η τους νίκη σε 7 ματς, απέναντι στους Πέλικανς, με 101-94. Ο Ερικ Μπλέντσο για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν ο πρωταγωνιστής, σημειώνοντας 24 πόντους με 6 ασίστ, έχοντας για άξιο συμπαραστάτη τον Μαρκίφ Μόρις, που σημείωσεjavascript:changeStyle('content',%20'bold',%20true) 23 με εξαιρετικά ποσοστά. Ο Τζέισον Σμιθ με 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ήταν ο κορυφαίος των ηττημένων.

Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ – Ουάσινγκτον Ουίζαρντς 106-105 στην παράταση (96-96)

Ντουράντ 33, Ιμπάκα 25 (12ριμπ.), Ουέστμπρουκ 13, Τζάκσον 12 – Μπιλ 34, Αράιζα 15,Ιλάριο 14, Γκόρτατ 11 (8 ριμπ.)

Φοίνιξ Σανς – Νιου Ορλίνς Πέλικανς 101-94

Μπλέντσο 24, Μόρις 23, Γκριν 15, Ντράγκιτς 12, Πλάμλι 8 (12ριμπ) – Τζέισον Σμιθ 22, Χόλιντεϊ 16, Μόροου 16, Γκόρντον 14, Ντέιβις 14 Πηγή: sport-fm.gr