Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013

Προπόνηση με Παρτιζάν!

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας συνέτριψε με 88-46 την Παρτιζάν και σημείωσε την 3η νίκη της και δεύτερη εντός έδρας σε ισάριθμα ματς, για τον πρώτο όμιλο στην Ευρωλίγκα.

Προπόνηση με Παρτιζάν
Η ομάδα του Μεσίνα καθάρισε τον αγώνα από τα δύο πρώτα δεκάλεπτα. Η Παρτιζάν πελαγοδρομούσε πνιγμένη στην ασφυκτική άμυνα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με αποτέλεσμα να σημειώσει μόλις 18 πόντους στο πρώτο μέρος. Το ακόμα χειρότερο για την σέρβικη ομάδα, είναι πως μόλις στην πρώτη περίοδο, έχασε και τον Βέστερμαν, που γύρισε το πόδι του. Ο Ιταλός τεχνικός της ΤΣΣΚΑ, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει πολλά σχήματα και να βγάλει συμπεράσματα για κρισιμότερα παιχνίδια.

Φριτζόν και Μίτσοφ, ανέβασαν ακόμα περισσότερο την διαφορά στην 3η περίοδο με 2 τρίποντα έκαστος, ενώ η Παρτιζάν βρήκε την ευκαιρία να βάλει κάποια τρίποντα, με την άμυνα της ΤΣΣΚΑ πάντως να μην χαλαρώνει στην άμυνα. Το τέλος του αγώνα βρήκε την διαφορά στους 42 πόντους με τους Γουίμς να έχει 18, τον Φριτζόν 16 και τον Μίτσοφ 15.

Τα δεκάλεπτα: 21-10, 42-18, 69-31, 88-46

TΣΣΚΑ Μόσχας: Πάργκο 5, Μίτσοφ 15 (3), Γουίμς 18 (1), Χριάπα 9 (1), Κάουν 6, Τεόντοσιτς, Χάινς 7, Βοροντσέβιτς 4, Φριτζόν 16 (3), Τζάκσον 8 (1)

Παρτιζάν: Λαβερνιέ 9, Βέστερμαν 4, Μιλουτίνοφ 5, Μπογκντάνοβιτς 13 (2), Μιλοσάβλιεβιτς 7 (1), Νταλό 4, Μπεζμπράντιτσα 4 (1), Γκάγκιτς, Άντριτς, Σάλιτς Πηγή: sport-fm.gr