Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013

Brasileiro: Ελπίδες για Μινέιρο! (videos)

Τέσσερις βαθμούς μακριά από την τέταρτη θέση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος βρέθηκε η Ατλέτικο Μινέιρο έπειτα από το δύσκολο 2-1 επί της Ιντερνασιονάλ.
Άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με δυνατό και μακρινό σουτ του Φερναντίνιο και έχασε ευκαιρίες, ώστε να διευρύνει το προβάδισμά της, αλλά στο 65ο λεπτό ο Αντρές Ντ’ Αλεσάντρο ισοφάρισε με πέναλτι. Πριν προλάβουν να οργανωθούν οι φιλοξενούμενοι, ο Αλεσάντρο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 66ο λεπτό, ενώ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Ραφαέλ Μούρα έχασε δύο καλές ευκαιρίες για το 2-2.
Από την πλευρά του, ο Ντοριβάλ Τζούνιορ έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της περσινής πρωταθλήτριας, Φλουμινένσε, με 2-0 σε βάρος της ουραγού Ναούτικο, καθώς οι Βάγκνερ στο 17ο και Σάμουελ στο 50ό βρήκαν δίχτυα, γκολ που έβγαλαν τη «Φλου» από τη ζώνη υποβιβασμού. Τέλος, η Σάντος κέρδισε την Μπαΐα με 3-0 χάρη σε δύο γκολ του Σισέρο στο 65ο και στο 70ό λεπτό, ενώ ο Βάλτερ Μοντίγιο άνοιξε το σκορ στο 36ο.
17
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr